Většina krbových kamen na trhu je do novostaveb nevhodná. Jak to řeší mastek?


V roce 2016 bylo postaveno 14 015 rodinných domů a více než polovina z nich byla postavena jako nízkoenergetický nebo pasivní dům (třída energetické náročnosti B nebo A). Nízkoenergetické domy se tak stávají standardem, kterému je třeba přizpůsobit i výběr krbových kamen. Většina modelů krbových kamen na trhu není totiž do nízkoenergetických domů vůbec vhodná. V článku si spočítáme, jaký výkon kamen je opravdu potřeba a proč jsou mastková kamna do nízkoenergetických domů tím optimálním řešením.

Číst více »

Mastkové krby a kamna Nunnauuni mají topeniště z mastku Mammutti a kamna jsou tak efektivnější


Z mastku Mammutti, který je těžený uprostřed dolu MammuttiStone, vyrábí kamna a krby jako jediná společnost NunnaUuni. Díky jedinečnému mastku vznikají unikátní kamna a krby. Mastek Mammutti totiž vede teplo ve směru břidličnatosti desetkrát rychleji než keramické cihly.

Číst více »

Mastek Mammutti tvoří jedinečná kamna, která vydrží žár a teplo sálají dlouhé hodiny


Když bylo ve Finsku v 19. století objeveno naleziště kvalitního mastku, způsobilo to mezi staviteli krbů pozdvižení. Vnitřek kamen zhotovený ze žáruvzdorného mastku se totiž nikdy nedrolí ani nepálí a perfektně akumuluje teplo. A tak začala vznikat kamna, která sálají teplo do interiéru ještě dlouhé hodiny po vyhasnutí ohně. Jedinečné vlastnosti propůjčuje kamnům mastek Mammutti, který se těží v oblasti Nunnanlahti. Proč je tak neobyčejný?

Číst více »

Instalace akumulačních krbových kamen Nunnauuni krok za krokem


Finská akumulační krbová kamna z mastku Nunnauuni jsou vyráběná a sestavovaná na principu skládačky. Jednotlivé části do sebe zapadají, proto je jejich instalace poměrně jednoduchá a také rychlá. Již 14 dní po postavení akumulačního krbu je možné začít topit naplno. Stavbu akumulačních krbových kamen provádí kvalifikovaný technik a trvá mu to asi jeden den.

Číst více »

Krbová kamna a krby na míru - splníme Vaše přání


Prošli jste si nabídku akumulačních krbových kamen finské firmy Nunnauuni vyrobených z mastku a jejich design či některé parametry Vám nevyhovují? Přesto byste rádi využívali tepelného komfortu, který tyto akumulační krby poskytují? Máte vlastní představu, jak by měl Váš akumulační krb vypadat? Firma Nunnauuni má pro Vás řešení: nabízí mimo jiné i krby na míru.

Číst více »

Mastek: Přírodní materiál stvořený pro moderní vytápění


Krbová kamna a krby z mastku mají čistý a nadčasový design, který koresponduje s moderními i tradičními interiéry. Jejich hlavní předností jsou ale vysoké akumulační schopnosti. Mastková kamna na dřevo lze u dobře izolovaných domů použít jako primární zdroj tepla bez nutnosti rozvodů a radiátorů. Zdá se, že mastek příroda stvořila pro vytápění. Jaké jsou jeho výhody a co byste o mastku měli vědět, než si kamna koupíte?

Číst více »

Akumulační kamna do nízkoenergetických a pasivních domů do 3 kW je těžké najít. Řešením je mastek


Nízkoenergetické a především pasivní domy mají velmi nízké tepelné ztráty. Ale v našich podnebných podmínkách se přesto neobejdou bez zdroje tepla. Často se doporučují krbová kamna na dřevo, která slibují ekonomické a ekologické vytápění. Potíže bývají ve výběru výkonu a účinnosti kamen. Úsporné domy totiž potřebují kamna o nízkém výkonu, zpravidla do 3 kW, která ale budou při vytápění efektivní. Optimálním řešením jsou akumulační kamna. Proč?

Číst více »

Teplovzdušná kamna, která vytopí zdravě celý dům


Není jen jedno teplo. Existuje několik druhů vytápění, přitom každé z nich poskytuje jinou tepelnou pohodu. Příjemné a zdravé je především sálavé vytápění, které rovnoměrně vytopí celý dům a vyhovuje i alergikům. Na jakém principu sálavá teplovzdušná krbová kamna pracují? Z jakých variant teplovzdušných kamen a krbů můžete vybírat?

Číst více »

Kamna na dřevo, která udrží teplo 48 hodin


Vytápění dřevem patří dlouhodobě k nejlevnějším možnostem. Klasikou jsou běžná krbová kamna, která ale slouží především jako zdroj pro přitápění. Pro efektivní vytápění celého domu je nutný teplovodní nebo teplovzdušný výměník. Řešením jsou i sálavé zdroje tepla, například kachlové pece nebo moderní a cenově dostupná mastková kamna.

Číst více »

Kanadská kamna a mastková akumulační kamna: Srovnání výhod a nevýhod


Kanadská kamna a krby jsou využívané především pro lokální vytápění domů dřevem. Vyznačují se dlouhou dobou hoření a dokonalým spalováním, takže jsou úsporná. To samé nabízí také krbová mastková kamna, která však v sobě skrývají další benefity. Podívejte se na srovnání obou možností.

Číst více »

Kamna s výměníkem ustupují akumulačním kamnům z mastku


Vytápění dřevem je příjemné, ekonomické a ekologické. Abyste nemuseli v každé místnosti roztápět kamínka, lze do kamen nebo krbů instalovat teplovodní či teplovzdušný výměník a teplo rozvádět do radiátorů v dalších pokojích. Takové řešení je ale pracné a nákladné. Akumulační kamna z mastku, která využívají prověřeného který znáte z tradičních kachlových kamen, se obejdou bez výměníku. Jak fungují? Jak zvládnou vytopit celý dům?

Číst více »

Kachlová kamna nahrazuje mastek: V čem je lepší?


Kachlová kamna jsou synonymem tepelné i rodinné pohody. Dnes se do interiérů vrací v moderní podobě. Kachlová kamna dnes může nahradit mastek, který má výborné akumulační vlastnosti a dokáže efektivně vytopit celý dům. Jaké jsou jeho výhody?

Číst více »

Akumulační krbová kamna z mastku: Výhodné vytápění i pro vás?


Kolikrát jste si položili otázku, zda existuje ideální vytápění pro váš dům? Krbová kamna, která do interiéru vnesou tepelnou pohodu, budou sálat dlouhé hodiny teplo, takže nemusíte co chvíli otevírat dvířka a házet do nich další poleno? Kamna nebo krb, který bude úsporný, komfortní a s nimiž se na zimu budete těšit? Váš pohled na vytápění domu dřevem změní akumulační kamna z mastku Nunnauuni. Podívejme se na konkrétní čísla a zkušenosti.

Číst více »

Snadná údržba mastkových krbů NunnaUuni


Všechny věci vytvořené člověkem potřebují čas od času svoji danou údržbu a ne jinak je tomu u finských akumulačních krbů NunnaUuni.

Číst více »
ZAVOLAT