Snadná údržba mastkových krbů NunnaUuni

Všechny věci vytvořené člověkem potřebují čas od času svoji danou údržbu a ne jinak je tomu u finských akumulačních krbů NunnaUuni.


Údržba krbových kamen NunnaUuni je zpravidla stejná jako u konvenčních krbů:

1) Před každým dalším zatopením je dobré topeniště vyčistit - postačí shrabat pozůstalý popel dolů do popelníku. Kamna NunnaUuni mají primární a sekundární přívod vzduchu do topeniště a tímto čištěním dosáhneme správného spalování dřeva (toto zálěží na konkrétním typu vámi vybraných kamen). Při každodenním topení je nutné popelník vynášet zhruba po pěti dnech. 

2) Vybrané typy kamen Nunnauuni mají ve spodní části za popelníkem tři čistící otvory, které slouží k vysání veškerého popelu, který zůstane uvnitř krbu. Toto čištění je nutné opakovat spolu s každoroční revizí komína.

3) Prosklená dvířka čistěte vždy až po jejich vychladnutí. Pro vyčištění dvířek se používají na to určené čístií přípravky nebo můžete do navhlčeného papíru naberete zbylý popel a sklo s ním přetřít.

4) Vnější povrch krbu doporučujeme umývat navlhčeným hadříkem. V případě, že se na kameni vytvoří mastné skvrny, můžete využít speciální přípravek od NunnaUuni nebo sprej na kotoučové brzdy pro auta a jízdní kola. Přípravek stačí nastříkat přímo na kámen a obyčejným ubrouskem vyleštit.

Máte k údržbě akumulačních mastkových kamen dotazy? Neváhejte se na nás obrátit.
ZAVOLAT