Nunnauuni.cz
...

Nunnauuni

Úvod /  Nunnauuni | Více než 100 let na trhu s krbovými kamny

R&B tsekki

Výhradní dovozce a prodejce

Firma R&B tsekki byla založena v roce 2013 a již přes 10 let zajištuje profesionální služby a poradenství v oblasti akumulačních krbů a kamen. Jsme výhradními dovozci a prodejci akumulačních kamen a krbů od světoznámé značky Nunnauuni. Sídlíme v Unhošťi a máme také showroom v obci Krhová, který slouží také jako ukázkový dům s primárním vytápěním mastkovým akumulačním krbem HESTIA SOLO.

R&B tsekki R&B tsekki

R&B TSEKKI již 10 let dodává pravá finská kamna a krby NunnaUuni na český trh

Dnes je tomu již 15 let, kdy jsem při výstavbě našeho domu v podhůří Beskyd, vybral krb finské výroby. Vždyť Finsko je zemí, která se s tvrdými severskými podmínkami potýká po většinu celého roku. Krb mě tehdy svými vlastnostmi doslova ohromil a já věděl, že jsem zvolil správně, neboť už na první pohled nemohl mastkovému krbu konkurovat žádný z krbů, které u nás byly tehdy k dostání. Bez váhání jsem tak v roce 2010 přivezl do České republiky první krb finské značky NunnaUuni.

Krb se stal líbivou dominantou našeho domu. O tom, co všechno přinese, jsem však neměl nejmenší tušení. Skutečná síla a nespočet benefitů, se začaly postupně objevovat a já nestačili žasnout, jak je sálavé teplo příjemné, co všechno krb dokáže, jaké teplo z něj sálá, ale hlavně jak dlouho krb hřeje a postupným sáláním prostupuje do všech zákoutí našeho domu.

A právě zde se zrodila myšlenka dovážet a nabízet tyto fantastické krby a podělit se také ostatními lidmi v celé České republice. Od té doby uplynul již nemalý čas, avšak vědomí, že i po deseti letech můžeme nabízet něco, co u nás doposud nemá konkurenci, ve mně vyvolává doslova hřejivý pocit.

Ano, je to tak. Již deset let dodáváme českým domácnostem krby, které opravdu hřejí a přitom nepřetápí. Tu největší radost nám však děláte vy, naši zákazníci, kteří jste součástí našeho poslání. Hlavně díky vám se nám daří vytvářet nemalou energetickou úsporu v každé z vašich domácností. Každý náš spokojený zákazník nám tak vykouzlí úsměv na tváři, někteří z vás i několikrát za sebou. Díky spokojenosti s krby značky NunnaUuni jsou mezi vámi tací, kteří jich mají hned několik.

V rámci našeho desetiletého výročí bych tak rád poděkoval nejenom našim zákazníkům, ale také všem, kteří jsou součástí firmy R&B Tsekki. Ať už se jedná o kolegy z marketingu či logistiky, prodejce či montážníky, zkrátka vám i všem ostatní patří opravdu velké díky.

Na samotný závěr bych rád poděkoval také svojí ženě Brigittě. Právě ona je tou, kdo navrhl vyhřívání našeho domu mastkovým krbem. Jsem rád, že jsem měl možnost její přání vyplnit, nyní má tak kousek Finska také ve svém druhém domově, u nás v České republice.

Děkuji.
S úctou Brigitta a Radek Černý a Váš NunnaUuni tým


Více než 100 let na trhu s krbovými kamny

V 19. století působil ve finském Nunnanlahti cech mistrů stavitelů krbových kamen. Po lokalizaci a vytěžení vhodného kamenného ložiska se kámen rozřezal – kolmo k textuře v případě kamene určeného pro stavbu interiérových krbových kamen a rovnoběžně s texturou u kamenů určených k obložení.

Podle toho, jak byly kameny nařezány, se použily k požadovanému nasměrování přenosu tepla v hotových mastkových krbových kamnech. Taková mastková krbová kamna byla proslulá svými prvotřídními tepelnými vlastnostmi a ty nejlepší z nich také silnou, světle hnědou, pevnou vrstvou, která se vytvořila na povrchu topeniště po vystavení vysoké teplotě.

Mistři stavitelé krbových kamen začínali svou práci výběrem vhodného typu žáruvzdorného mastku pro topeniště. Závisela na tom jejich pověst mistrů stavitelů krbových kamen, a to nejen v jejich vlastních vesnicích, ale i v sousedních vesnicích. Topeniště, které vydrželo dlouhá desetiletí, dobré pečicí vlastnosti trouby a rovnoměrné uvolňování tepla z krbových kamen byly zárukou toho, že mistr stavitel bez problémů uživí svou rodinu dnes i zítra.


Vědecké důkazy

Věda dokázala to, co mistři stavitelé krbových kamen věděli již před více než stoletím. Nejlepším materiálem pro topeniště, které je nejdůležitější částí krbových kamen, je typ mastku, který je složen z jemnozrnného magnezitu a kombinace břidličnatého a lístkového, vločkovitého talku, který se zformoval za intenzivního geologického tlaku.

Unikátní ložisko mastku*, které je zdrojem dokonalého materiálu pro vysoké teploty v topeništích, objevili otec a dědeček zakladatele společnosti NunnaUuni Juhani Lehikoinena – oba přitom byli mistry staviteli krbových kamen. Intuitivně přišli na to, že se typ mastku v tomto konkrétním ložisku liší od mastku, který se nacházel ve všech dalších, početných ložiscích v jejich oblasti, které byly známé tím, že jsou zdrojem snadno zpracovatelného stavebního materiálu. Ložisko mastku Mammutti a naše dovednosti získané na základě bohatých zkušeností se stavbou mastkových krbových kamen jsou zárukou toho, že tradice stavby krbových kamen v Nunnanlahti přetrvává a ještě dlouhá léta přetrvá. Seznamte se s unikátními, moderními krbovými kamny NunnaUuni.

* Identifikační údaje povolení k těžbě: Nunnanlahti, č. 3159


Pevné základy

Skutečný tepelný komfort je založen na typu mastku, který odolává vysokým teplotám a pochází z ložiska mastku společnosti NunnaUnni.

Společnost Nunnanlahden Uuni Group má výhradní práva na ložisko odolného mastku typu Mammutti (povolení k těžbě: Nunnanlahti, č. 3159). Finanční stabilita naší společnosti se opírá o znalosti mastků typu Mamutti v našem unikátním ložisku mastku a skutečnost, že umíme tyto typy mastků použít při stavbě krbových kamen s akumulací tepla tím nejlepším možným způsobem.

Výběr správného typu mastku vyžaduje hluboké odborné znalosti: z tohoto důvodu vybíráme typy kamene už v dole ještě předtím, než se kámen vyveze ven. Každá jednotlivá krbová kamna vyrábíme se skutečnou profesionální pečlivostí. Na důkaz toho poskytujeme záruku odolnosti NunnaUnni v délce pěti let na kamenné části a tepelné vlastnosti všech našich výrobků.

Na základě odběru vzorků se v našem dole v Nunnanlahti nachází odhadem 29 milionů tun mastku typu Mammutti. Povrchový důl měří na šířku 200 metrů a na délku 350 metrů.


NunnaUuni dnes

Společnost Nunnanlahden Uuni Oy založil její stávající majitel Juhani Lehikoinen v roce 1982. Ve stejném roce byla zahájena průmyslová výroba mastkových krbových kamen s akumulací tepla navazující na tradici řemeslného zpracování místních mistrů stavitelů krbů.

Dnes je společnost NunnaUuni Oy jediným výrobcem celomastkových krbových kamen s akumulací tepla ve Finsku. Topeniště a tepelně akumulační konstrukce všech našich krbových kamen s akumulací tepla se vyrábí z typu mastku těženého ve vlastním ložisku. Tento mastek jsme pojmenovali Mammutti.

Nunnanlahden Uuni Group je rodinná firma se silným finančním zázemím, která je nezávislá na externích investorech. Výroba, marketing a prodej krbových kamen má na starost její dceřiná společnost NunnaUuni Oy, která byla založena v roce 2007. Sídlo skupiny a výrobní závody se nachází v Nunnanlahti, Juuka, v severní Karélii ve Finsku. Krbová kamna NunnaUuni prodávají autorizovaní prodejci v řadě dalších zemí.