Nunnauuni.cz
...

Joya - Náměšť nad Oslavou

Úvod /  Reference
Joya - Náměšť nad Oslavou

Na konci roku 2014 jsme plánovali stavbu rodinného domu, a tak jsme se začali zajímat o spoustu věcí, samozřejmě včetně vytápění, ať už toho primárního nebo sekundárního. Úplnou náhodou jsme s manželkou na internetu narazili na stránky www.nunnauuni.cz, kde jsme se poprvé seznámili s akumulačními krbovými kamny, která jsou postavena pouze z přírodního kamene mastku.

Do té doby jsme znali jen kachlová kamna, která akumulují tepelnou energii, ale vůbec nás nenapadlo se do jejich pořízení pouštět, jelikož jsme stavěli moderní nízkoenergetický dům. Mastková kamna naše estetické požadavky více, než splňovaly. Začali jsme se tedy více zajímat o Kamna od NunnaUuni a domluvili si osobní schůzku na showroomu, kde nám všechno vysvětlili a ukázali. 

Kamna Joya plně používáme od podzimu 2015 a jsme z nich nadšení! V kamnech topíme denně cca 3 hodiny. Udávaná je denní dávka 16 kg, což jsem nikdy nevážil, ale odpovídá to, že 4x přiložíte 3 - 4 polena do krbu. Po vyhasnutí následně kamna sálají naakumulovanou energii do místnosti po dobu jednoho dne, a to je vážně k nezaplacení. 

Když jsou kamna rozehřátá, není nutné zapínat podlahové topení. (Pozn. Proto je důležité mít kamna v interiéru dobře umístěná, aby mohla sálat do co nejvíce stran.) Většinou topíme k večeru, jelikož další den jsme s manželkou celý den v práci. Ráno, když vstáváme, je všude příjemné teplo, ale co je ještě lepší, že když se vrátíme kolem půl 6 z práce, tak v horním patře máme stále teplo, aniž by bylo zaplé podlahové vytápění!! Proto se snažíme v krbu topit každý večer, jelikož kamna jsou stále z nějaké části nahřátá, a tak není nutné ztopit celou dávku dřeva. 

Teplo od těchto krbů je úplně jiné, než od jiného topení. Ani s přetopením místnosti nemáme žádné zkušenosti, ono to nejspíš u těchto krbů ani nepůjde. Tyto kamna opravdu doporučuji všem, kteří mají rádi pohled na živý oheň, staví nízkoenergetické a pasivní domy a rádi šetří svůj volný čas.


Fotogalerie