Nunnauuni.cz
...

Ocenění v soutěži inovací v kategorii domácí spalování

Úvod /  O nás /  Aktuality
Ocenění v soutěži inovací v kategorii domácí spalování

severský vítr k nám do společnosti NunnaUuni zavál vítěznou zprávu.

Společnost NuunaUuni vyhrála soutěž v oblasti inovací v kategorii domácí spalování pořádanou koalicí Climate Leadership a jejími partnery. Cílem soutěže bylo představit a zhodnotit řešení vhodná ke snížení emisí černého uhlíku. Ceny byly vítězům předány při příležitosti 11. ministerského zasedání Arktické rady, které se letos konalo 6. května 2019 v Rovaniemi. 

Arktida se otepluje dvakrát rychleji, než je světový průměr. Podle odhadů je oteplování Arktidy z 20–25 % způsobeno černým uhlíkem, což je jemný sazový prach. Částice černého uhlíku oteplují atmosféru a po usazení na sněhovém nebo ledovém povrchu absorbují sluneční světlo, čímž dochází k urychlení tání sněhu a ledu. 

Společnost NunnaUuni získala cenu za vývoj metody čistého spalování nazvanou Golden Fire. V porovnání s tradičním roštem zajišťuje tato metoda snížení emisí černého uhlíku o cca 40 %. Díky metodě Golden Fire v kombinaci s účinnou akumulací tepla, kterou nabízí kamna z mastku Mammutti, lze dosáhnout stejného tepelného účinku při snížení emisí černého uhlíku až o 50 %. 

Na oslavu tohoto úspěchu pro naše příznivce zahajujeme akci Golden Fire s mastkem Mammutti. Na veškeré produkty Golden Fire Vám nabízíme 8% slevu z ceníkových cen u všech standardních typů. Objednávky nám musí být zaslány nejpozději do 23. 7. 2019. 

Více informací naleznete v tiskové zprávě pořadatele soutěže:
https://clc.fi/en/2019/05/neste-nunnauuni-and-wartsila-awarded-for-reducing-black-carbon-emissions/  

Se srdečným pozdravem
společnost NunnaUuni.CZ
Radek Černý 
Fotogalerie