Nunnauuni.cz
...

Krbová kamna a krby na míru - splníme Vaše přání

Úvod /  O kamnech
Krbová kamna a krby na míru - splníme Vaše přání

Prošli jste si nabídku akumulačních krbových kamen finské firmy Nunnauuni vyrobených z mastku a jejich design či některé parametry Vám nevyhovují? Přesto byste rádi využívali tepelného komfortu, který tyto akumulační krby poskytují? Máte vlastní představu, jak by měl Váš akumulační krb vypadat? Firma Nunnauuni má pro Vás řešení: nabízí mimo jiné i krby na míru.

Finská krbová kamna z mastku od firmy Nunnauuni jsou velmi oblíbená pro své tepelné akumulační vlastnosti i pro svůj moderní nadčasový design. Mohou však zapadnout také do rustikálního interiéru, záleží, jakou variantu základního modelu jednotlivých akumulačních kamen zvolíte. Pokud si však z široké nabídky firmy Nunnauuni přece jen nevyberete, nabízíme Vám možnost navrhnout si svůj krb na míru.

Krbová kamna na míru: jak na to?

Většinou to probíhá tak, že si klient ve spolupráci se svým architektem či designérem navrhne, jak by měl jeho vysněný krb vypadat a předá našemu zástupci firmy Nunnauuni předběžnou kresbu, jakýsi prvotní náčrt, ve kterém zadá požadované rozměry a údaje (výška, šířka, hloubka, dolní nebo horní napojení do komína, s pecí nebo bez pece, výběr skla apod.) Tento návrh se posléze odešle do Finska, kde se tamní technici snaží skloubit představu klienta o tom, jak by měl jeho akumulační krb vypadat, s tím, aby fungoval po technické stránce. Je totiž nutné vypracovat kouřové kanály, aby měly vysokou účinnost spalování, dále zajistit, aby krbová kamna splňovala požadované emise a mohla dostat certifikaci.

Firma Nunnauuni Vám pomůže realizovat téměř jakékoliv představy o Vašem akumulačním krbu.

Někdy se však stává, že si klienti původně přáli objednat krb na míru, podle svých představ, ale nakonec si po osobní schůzce s naším specialistou dokázali vybrat z produktů, které jsou v běžné nabídce. Ta je totiž opravdu velmi široká. U všech modelů bez čísla lze navíc krby ještě nakonfigurovat a upravit tak, aby byl klient maximálně spokojený. Dá se na příklad změnit horní a spodní sokl, rohy mohou být ze štípaného kamene, pod dvířky od ohniště nebo od pece mohou být římsy. Jde také nalepit z přední části nebo z boku bílé a černé sklo. Krb pro akumulační topení může být třeba celý oblepený bílým nebo černým sklem. Pro srovnání se třeba podívejte na základní model krbu pro akumulační topení Joya (ten lze upravit podle klientova přání) a na jeho možné varianty akumulační krb Joya-1, krb pro akumulační vytápění Joya-2 a akumulační krb na dřevo Joya-3 (tyto modely jsou již pevně dané, nelze je měnit).


Fotogalerie