Nunnauuni.cz
...

Hestia Angolo Solo - Proseč

Úvod /  Reference
Hestia Angolo Solo - Proseč

Krbová kamna Hestia Angolo Solo jsme si pořídili do menší přízemní dřevostavby, kterou jsme postavili vedle našeho rodinného domu, která slouží jako rekreační chata.

Kamna Hestia Angolo Solo používáme jako primární zdroj tepla, která zcela pohodlně vytopí celý prostor (75 m2)naší dřevostavby. Před těmi to kamny jsme používali obyčejná menší kamna, která tento prostor přetápěla, a proto jsme se rozhodli pro akumulační krb. Krb funguje tak, jak je psáno v různých článcích na webu, nicméně bych chtěl zmínit jednu věc. My tento krb využíváme 3 roční období, kdy v zimě musíme topit každých 15 - 20 hodin v závislosti na venkovní teplotě. Takže denně spálíme o 5 - 10 kg dřeva více, než je udávaná denní dávka dřeva. Zima už není taková, co bývala, ale i tak jednou za čas u nás na Vysočině máme v noci 20 °C pod nulou, kde v kamnech pro jistotu na večer spálíme o 5 kg dřeva více, abychom ráno nemuseli hned po probuzení zatápět. Sálavé teplo z kamen je příjemné a hlavně nemáme v domě přetopeno, takže i přímo u krbu, kde máme pohovku, se dá pohodlně vyspat. 

Co se týče trouby, rozhodně ji všem doporučuji!! Je škoda si nepřiplatit, za tak užasnou věc. Troubu jsme nejvíce vyhřáli až na 260 °C, kde při takové teplotě jde udělat snad cokoliv. Hlavně co bych chtěl tady vyzdvihnout je to, že i po 12 hodinách, kdy se v krbu netopí, je v troubě stále 160 °C. Například večer dotopíme, a ráno a i odpoledne můžeme troubu pohodlně využívat, aniž bychom museli v krbu znova zatápět. Krb jsme postavili v polovině října 2016 a troubu jsme hned vyzkoušeli při svatomartinských hodech. Pečenou husu do elektrické trouby už nestrčíme. Elektrickou troubu a mikrovlnku jsme skoro přestali používat, když nebudeme počítat letní období.


Fotogalerie